18 yaş altı basketbolcular Almanya’yı yendi

İlk dönemi 21-14 Almanya üstünlüğünde geçilen maçın devresine 39-39 eşitlikle girildi.

Üçüncü dönemi 8 sayı farkla 59-51 önde tamamlayan Almanya karşısında son çeyrekte toparlanan ay-yıldızlı takım, karşılaşmadan 68-64 galip ayrıldı.

Bu sonuçla kümesi ikinci sırada tamamlayan Türkiye, son 16 cinsinde 3 Ağustos Çarşamba günü Büyük Britanya ile çeyrek finale çıkma gayreti verecek.

Türkiye: 68 – Almanya: 64

Salon: Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka

Hakemler: Radomir Vojinovic (Karadağ), Ivor Matejek (Çekya), Alessandro Perciavalle (İtalya)

Türkiye: Tan Yıldızoğlu 10, Eray Büyükcangaz 5, Kerem Konan 21, Berke Büyüktuncel 11, Samet Yiğitoğlu 6, Arda Sivas 3, Karahan Efeoğlu 2, Özgür Cengiz, Hamza Mestoğlu 10, Efe Demirel

Almanya: Machowski 6, Onyejiaka
 15, Brockhoff 16, Ndi, Grunloh 4
, 

Hartmann 3
, Nonfon 2
, Liedtke
, Wulff 10
, Schulte 8
, 
Rapieque

1. Dönem: 14-21

Devre: 39-39

3. Dönem: 51-59

5 faulle çıkanlar: 39.08 Wulff, 39.16 Brockhoff (Almanya)

Son 16 tipi eşleşmeleri

AA’nın haberine nazaran; İzmir’in konut sahipliğindeki 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda küme müsabakaları tamamlanırken, son 16 cinsinde eşleşmeler belirli oldu.

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu ile Bornova Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tertibin üçüncü gününde, kümelerde son karşılaşmalar yapıldı.

Toplam 4 kümede 16 kadronun yer aldığı tertipte son 16 tipinde A ile B Kümesi, C ile de D Grubu’ndaki gruplar çapraz eşleşti.

Galip gelenlerin çeyrek finale yükseleceği, mağlupların ise klasman maçlarına çıkacağı turnuva, 3 Ağustos Çarşamba günü son 16 tipi müsabakalarıyla devam edecek.

B Grubu’nu 2 galibiyet ve 1 yenilgiyle ikinci sırada tamamlayan Türkiye, son 16 cinsinde A Kümesi üçüncüsü Büyük Britanya ile eşleşti. Ay-yıldızlı takım, rakibiyle 3 Ağustos Çarşamba günü saat 20.30’da Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda karşılaşacak.

Son 16 çeşidi eşleşmeleri ve küme karşılaşmalarında bugün alınan sonuçlar şöyle:

Türkiye-Büyük Britanya

Fransa-Almanya

Slovenya-Hırvatistan

Litvanya-Çekya

İsrail-Polonya

Sırbistan-Karadağ

İspanya-Kuzey Makedonya

İtalya-Yunanistan

Sonuçlar

A Kümesi:

Kuzey Makedonya-Büyük Britanya: 69-71

Fransa-İsrail: 82-66

B Kümesi:

İspanya-Polonya: 70-49

Türkiye-Almanya: 68-64

C Kümesi:

Yunanistan-Slovenya: 61-73

Sırbistan-Çekya: 82-65

D Kümesi:

İtalya-Karadağ: 76-41

Litvanya-Hırvatistan: 83-54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.