Adana’da komşusunu katleden şahıstan kan donduran tabir

Adana’nın Seyhan ilçesinde vahim bir cinayet yaşandı.

22 Ağustos günü yaşanan olayda, 55 yaşındaki Yılmaz Spucu, “Evinde hırsız var” diye bağırmaya başladı.

Bunun üzerine birebir sokaktaki 3 katlı binanın yer katında yalnız yaşayan 70 yaşındaki Mehmet Gençler, Sucu’ya reaksiyon gösterince tartışma çıktı.

Tartışmanın akabinde olayın yaşandığı yerin yaklaşık 100 metre uzağındaki çay ocağına giden Cürmü, burada arkadaşlarıyla sohbet etmeye başladı.

Çay ocağında kurşun yağdırdı

Evindeki ruhsatsız tabancayı alan Gençler, tartıştığı Sucu’nun yanına yaklaşıp, 2 el ateş etti. Cürmü, göğsüne ve koluna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı.

Kaçarken gördüğü husumetlisini de dövdü

Olayın akabinde kaçan ve havaya ateş açan Gençler, bu sefer yolda daha evvelden tartıştığı fakat olayla ilgisi olmayan İbrahim İtimat ile karşılaştı. Gençler, silahtaki mermilerin bittiğini fark edince Güven’i tabancanın kabzasıyla darbetti.

Güven’i başından hafif yaralayan Gençler, kendisini meskenine kapattı.

Kurşunlanan yaralı hayatını kaybetti

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grubu sevk edildi. Ağır yaralanan Hatası ambulansla kaldırıldığı Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“Bağırmaya başladı, rahatsız oldum”

Polisin operasyonuyla gözaltına alınan Mehmet Gençler, emniyete götürüldü. Gençler emniyetteki ifadesinde, “Sokakta bağırmaya başladı, rahatsız oldum. Dışarı çıktığımda bana küfretti. Ben de tabancayla vurdum” dedi.

“Bana ne öldüyse, hak eden ölmüştür”

Adliyeye sevk edilen Gençler, sıhhat denetiminin akabinde çıkışta kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Ne cinayeti? Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bana ne öldüyse. Hak eden ölmüştür” diye konuştu.

Mehmet Gençler, süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.