Bahçeli’den Kaftancıoğlu açıklaması: Siyaset yolu kapanmıştır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor.

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay kararını pahalandıran Bahçeli şunları söyledi:

“Bizim direkt muhatabımız kriminal olay haline gelmiş vilayet lideri değildir. Türk yargısı kararını vermiş, bu husus kapanmıştır. CHP’nin İstanbul Vilayet Lideri bilhassa kamu görevlisine misyonundan ötürü hakaret etmiş, Türkiye Cumhuriyeti’ne seri katil demiş, Cumhurbaşkanına hakaret ederek cürüm işlemiştir. Zanlının 3 farklı kabahatten aldığı mahpus cezaları, Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından onanmıştır.

CHP Genel Lideri, bize açık açık söylemelidir. Türk Devleti’ne seri katil iftirasının yanında mıdır, karşısında mıdır? Sayın Kılıçdaroğlu, susma, saklanma, devlete seri katil demek namertliktir diyecek dirayeti göster. Yaparsan eyvallah, yapmazsan bu ihanete, bu suça sen de ortak sayılırsın. Erdemsiz bühtanın sen de faili olmaktan kurtulamazsın.

CHP’nin İstanbul Vilayet Lideri için siyaset yolu kapanmış, siyaset yasağıyla tasfiye olduğu netleşmiştir. Siyaset hatanın ve hatalının himaye edileceği alan olamaz. Kim kabahat işlemişse bunun bedeline katlanmak zorundadır.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.