Bakan Soylu katıldı! Pençe -Yıldırım şehidine veda

Şehidin naaşı, Yüksekova Selahattin Eyyubi Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı merasimin akabinde memleketi Mersin’e uğurlandı.

Pençe-Yıldırım Harekatında bölücü terör örgütü mensuplarının taarruzunda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Remzi Nişan için Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde merasim düzenlendi.

Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda gerçekleştirilen merasimde, askerler tarafından helikopterden alınan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı alana getirilerek hürmet duruşunda bulunuldu.

Şehidin öz geçmişinin okunması ve dua edilmesinin akabinde merasim mangası tarafından Türk Hava Kuvvetlerine ilişkin uçağa konulan şehit Nişan’ın naaşı, memleketi Mersin’e uğurlandı.

Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali ve Belediye Lider Vekili İdris Akbıyık, Van Jandarma Asayiş Kolordu Kumandanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Ömer Çimşit, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, Vilayet Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar, AK Parti Vilayet Lideri Abdulmuttalip Özbek, AK Parti İlçe Lideri Fatih Arslan, asker ve polisler katıldı.

BAKAN SOYLU’DAN TAZİYE

Bakan Soylu taziye dileklerini şu sözlerle aktardı:

Pençe-Yıldırım Harekatı Şehidimiz, Kahraman Evladımız Remzi Nişan’ı, Hakkari Yüksekova Havalimanı’ndan memleketi Mersin’e uğurluyoruz.

Rabbim, Şehidimizin makamını âlî eylesin, ailesi ve yakınlarına sabr-ı cemîl ihsan eylesin. 

ŞEHİT KORUCULARIN AİLELERİNE ZİYARET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe- Yıldırım Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK’nın akınında şehit düşen 4 güvenlik korucusu için Hakkari’nin Şemdinli ilçesine gelerek taziye ziyaretinde bulundu. Soylu, “Bu cemaatin yaşadıklarını, bir daha bu topraklara yaşatmayacağız. Buna emin olunuz. Tabanı nereye giderse, gitsin. Karşımızda kim olursa, olsun. Bu topraklarda bizden sonraki kuşaklar, bir daha acı görmeyecek” dedi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.