Barış Pehlivan: 17 yaşındaki çocuk, kendisine tecavüz edenleri koruyanların 14 Mayıs’ta değişmesini ümit ediyor

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Aile Bakanlığı ile ortak projeleri olan, cinsel saldırı şüphelisi AKP’li iş insanı Sadullah Alagöz’ün tecavüzüne uğradığı iddia edilen 17 yaşındaki E.M.’yi hatırlattı, 14 Mayıs seçimlerine işaret ederek “Korkuyor” dedi.

Pehlivan, yazısında şunları kaydetti:

“E.M. adlı çocuk…

17 yaşında tecavüze uğradı. Dosyası şimdi boşta. Adliye kaynakları ‘Seçim sonrası yeni savcı atanır’ diyor. Mağdur çocuğun avukatları kaygılı. Seçimden çıkacak sonuca göre, bu dosyanın akıbetinin belli olacağına eminler. Şule Çet dosyasındaki delillerin Adli Tıp’ta kaybolmasını ve hazırlanan ilk skandal raporu hatırlatıyorlar. Sadullah Alagöz’ün 2018’de bir başka kadına tecavüz etmesine dair soruşturmanın Adli Tıp Kurumu raporuyla kapatıldığını anımsatıyorlar. Şimdi de Adli Tıp’ta şüphelinin DNA’sının değiştirilmesinden endişe ediyorlar. “Böyle bir şey olmaz” diyemiyorlar.

E.M. adlı çocuk…

17 yaşında tecavüze uğradı. Seçme şansının olmadığı bu yabancı memlekette 14 Mayıs’taki seçimin sonucunu bekliyor. Kendisine tecavüz edeni koruyan devletteki koltuk sahiplerinin değişmesini ümit ediyor. Korkuyor.”

  • TIKLAYIN – Barış Terkoğlu: Tecavüz şüphelisi olan Sadullah Alagöz, iş görüşmesine gelen bir kadına da birlikte olmayı teklif etmiş!
  • TIKLAYIN – Barış Terkoğlu: Artık devletin hangi birimi bunu yapıyorsa, Sadullah Alagöz’ü okullarda dolaştırıp öğrencilerle buluşturuyormuş
  • TIKLAYIN – Cinsel saldırı şüphelisi iş insanı Sadullah Alagöz dosyasında yeni gelişme: Savcı görevden alındı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir