Çubuk’ta kullanılmayan tahta paletler sahipsiz hayvanlar için yuvaya dönüştürülüyor

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kullanılmayan tahta paletlerden sahipsiz hayvanların barınabileceği yuvalar üretiliyor.

Çubuk Belediyesi, ülke genelinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında vatandaşlar ve kurumlarca gönderilen, özelliğini yitirmiş tahta paletleri, atölyelerinde işleyerek sahipsiz kedi ve köpekler için yuvaya dönüştürüyor.

Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğünce yürütülen çalışmada, yaklaşık 200 kulübe yapılarak ilçenin belirli noktalarına yerleştirildi.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, gazetecilere, belediye olarak geri dönüşüm kültürünün yaygınlaşması için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Geri dönüşümün ekonominin vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini vurgulayan Topçu, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Baki Demirbaş’ın talimatıyla ilçemizde geri dönüşümü her alanda yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Sağlık İşleri Müdürlüğü olarak bu çalışmalara destek oluyoruz. Kullanılmayan tahta paletlerden can dostlarımız sokak hayvanlarının faydalanacağı sıcak evler yapıyoruz. Yaptığımız kulübelerle beslenme odaklarının olduğu alanlarda duyulan ihtiyaçları gideriyoruz. Bu proje sayesinde hem kullanılmayan ürünleri ekonomiye kazandırıyoruz hem de sokaktaki dostlarımız sıcak birer yuvaya kavuşuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir