Dünyaca ünlü Fransız müzikçi Dany Brillant İstanbul’a geliyor

Fransa’nın sevilen sanatkarı Dany Brillant, Türkiye’deki hayranları ile buluşmaya geliyor. Tunus kökenli Fransız sanatçı; Arap, Yahudi, Fransız, İtalyan ve İspanyol kültürlerinin harmanlanmasından oluşan geniş repertuarını hayranları için seslendirecek. Birebir vakitte oyuncu da olan Birillant, repertuvarını sahne performansıyla zenginleştirecek.

Şarkılarında swing, rockabilly, Latin ve Fransız chanson tesirleri taşıyan Tunus kökenli Fransız sanatçı, 13 Ağustos akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde en sevilen müziklerini İstanbullular için seslendirecek.

Konser öncesi Türkiye’deki hayranları için görüntü bildiri yayımlayan Brillant, “Covid başlamadan evvel Türkiye’de konser vermiştim. Tekrar geleceğim için çok memnunum. 13 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde sizlerle buluşmak beni çok keyifli edecek. Fiesta, dans, salsa, caz, hepsi orada olacak. Türkiye’yi seviyorum. Yakında görüşürüz” dedi.

ROMANTİK FRANSIZ AŞK MÜZİK YORUMCULARININ EN YETERLİ İSİMLERİNDEN

Brillant, daha evvel yaptığı açıklamalarda Türkiye’de geniş bir hayran kitlesine sahip olmasını “Bence Türkler son derece dünyaya açık beşerler ve burası pek çok kültürün birlikte yaşadığı bir ülke. Müziğimi takdir ettiklerini düşünüyorum. Zira 50’li ve 60’lı yıllar Fransız ruhunu taşıyor. Fransız müzikleri çok fazla Amerikan müziklerini taklit eder, ancak ben bunu yapmıyorum. Müziğimin kimliğini koruyorum ve muhtemelen bu seviliyor. Mesela Joe Dassin üzere Fransız geleneğinden geliyorum” sözleriyle açıklamıştı.

Türkiye’de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip sanatkarın Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek konserinin biletlerinin satışta olduğu bildirildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.