DUS 2022 müracaatları açıldı! DUS başvurusu nasıl ve nerden yapılır? DUS imtihanı ne vakit, saat kaçta?

Diş Hekimliği Fakültelerinden mezun ya da eğitimlerine devam eden şahısların uzmanlık eğitimi almak istediklerinde girmeleri mecburî olan Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitim Sınavı‘nın (DUS) müracaatları bugün prestijiyle başladı. İşte, imtihana girecek adaylar için merak edilen soruların karşılığı…

DUS BAŞVURUSU NE VAKİT?

ÖSYM’nin duyurduğu bilgilere nazaran, imtihana müracaatlar, 26 Ağustos – 05 Eylül 2022 tarihleri ortasında yapılacaktır.

DUS BAŞVURUSU NERDEN VE NASIL YAPILIR?

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut ferdi olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabileceklerdir.

DUS FİYATI NE KADAR, NERDEN YATIRILACAK?

DUS fiyatı 2022 yılı için 310 TL olarak açıklandı. Adaylar, müracaat bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra imtihan fiyatını mühleti içinde yatırarak müracaatlarını tamamlayacaklardır.

Adaylar, imtihan fiyatını kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine yahut ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile mühleti içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek fiyat yatırmak isteyen adayların banka görevlisine müracaatta bildirdikleri T.C. Kimlik/Y.U. Numarasını ve imtihan fiyatını yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, ismi, soyadı ve imtihan ismi bilgisini denetim etmeleri vedekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabilirler.

DUS NE VAKİT, SAAT KAÇTA?

Diş Hekimliği Uzmanlık Eğitim İmtihanı, 16 Ekim 2022 tarihinde saat 10:15 başlayacak. İmtihan toplamda 150 dakika (2.5 saat) sürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.