Kayıp bayanın ormanda cesedi bulundu

Manisa’nın Gölmarmara ilçe yaşayan 80 yaşındaki Hanife Eralp‘ten haber alamayan yakınları, 4 Temmuz günü saat 15.30 sıralarında İlçe Jandarma Komutanlığı’na haber verdi.

Bölgede jandarma takımlarının yanı sıra 2 asayiş timi, 1 asayiş karakol timi, 2 AFAD çalışanı, Salihli ANDA Eğitim Araştırma Yardımlaşma ve Arama Kurtarma Derneği’nden 2 işçi, Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği’nden (MAT) 3 işçi, Arama Kurtarma Derneği’nden (AKUT) 10 vazifeli, 2 iz takip işçisi, toplam 42 kişi ile arama çalışması başlatıldı. Çalışmalarda bir iz takip köpeği ile termal görüşlü dronlar da kullanıldı.

Ekipler, dün saat 20.30 sıralarında Çömlekçi Mahallesi yakınlarındaki ormanda Eralp’in cansız vücuda ulaştı. Hanife Eralp’in bedeninde rastgele bir darp ya da kesici-delici alet izine rastlanmadı. Görme ve duyma yetisi zayıf olan Eralp’in ormanda kaybolup, uzun müddet aç ve susuz kalması nedeniyle ölmüş olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu bildirildi.

İnceleme sonrası Hanife Eralp’in cansız vücudu, otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.