Manfred Schmid: Fenerbahçe milletlerarasında tepe bir ekip

Austria Wien Teknik Yöneticisi Manfred Schmid, Fenerbahçe’yi aldığı galibiyetten ötürü gönülden tebrik ettiğini söyleyerek, “Fenerbahçe’nin UEFA’da önemli bir rolü olacaktır. Çok sistematik bir oyunları var, ritimleri tutuyor” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Çeşidi ikinci maçında Austria Wien deplasmanda Fenerbahçe’ye 4-1 mağlup oldu.

Müsabakanın akabinde basın toplantısında konuşan Austria Wien Teknik Yöneticisi Manfred Schmid, Fenerbahçe’yi gönülden tebrik ettiğini söz ederek şu biçimde konuştu:

“Çok hoş başladık oyuna. Kontrataktan çok makus bir gol yedik, sonra moraller düştü. Çok hak edilmiş bir galibiyetti Fenerbahçe ismine. Hoş bir performans gösterdiler. Birinci 60 dakika çok hoş baş tuttuk. Lakin sonrasında büsbütün hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Bunu geride bırakıp UEFA Konferans Ligi’nin kura çekimlerini bekleyeceğiz.”

“FENERBAHÇE TEPE BİR TAKIM”

“Fenerbahçe milletlerarasında tepe bir grup. Hem ferdî olarak oyuncuları, genel grup takımı olarak zirvedeler. Kendimizi onlarla ölçebileceğimizi düşünmüyorduk. Ancak gelişmemize çok yardım ettiler. Bu 2 maçlık deneyim ilerleyen maçlar ismine büyük bir tecrübe oldu. Fenerbahçe’nin UEFA’da önemli bir rolü olacaktır. Çok sistematik bir oyunları var, ritimleri tutuyor. Bu açıdan Fenerbahçe’nin çok büyük başarılara sahip olacağını düşünüyorum. Bizim ekip olarak daha verimli olmamız gerekiyor. Son 30 dakikamızdan mutlu değiliz, büsbütün Fenerbahçe domine etti oyunu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.