Müge Anlı’da sinema üzere operasyon: Konsere diye konuttan çıkan kız bulundu

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert’te heyecan dolu dakikalar yaşandı.

Kocaeli Gebze’deki konutundan, 26 Ağustos’ta konsere diye çıkan ve tam 11 gündür 34 yaşındaki komşusu Arife Aslan tarafından alıkonulan 15 yaşındaki Asu A., dün akşam nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı.

Müge Anlı evvel, kayıp olarak aradığı Asu ile ilgili araştırmalarını sürdürürken Nazlı olarak bilinen komşu Arife Aslan’ın arkadaşı Yasemin Şahbaz’a ulaştı.

Yasemin Şahbaz, 15 yaşındaki Asu’nun kurtarılması için Müge Anlı’nın işbirliğini kabul etti ve kız çocuğunu alıkoyan Arife Aslan’la Yenikapı’da bir buluşma planladı. Buluşma öncesi gerekli, tüm tedbirler ve teknik önlemler alındı.

Gönüllü işbirlikçi Yasemin Şahbaz, buluşmaya hazır hale getirildikten sonra Müge Anlı grubuyla birlikte Yenikapı’ya yanlışsız yola çıktı.

İş birliği teklifiyle plan yapıldı

Bu sırada operasyondan haberdar edilen Fatih İlçe Emniyeti, Asayiş Ofis Amirliği grupları de operasyon için düğmeye bastılar. Ancak Yenikapı’daki buluşma noktasına gelindiğinde Arife Aslan, bu kez Müge Anlı’nın işbirlikçisi Yasemin Şahbaz’ı Taksim Meydanı’na çağırdı.

Asu’nun kurtarılması için saniyelerle yarışan Müge Anlı grubu, hiç vakit kaybetmeden Taksim’in yolunu tuttu. Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’ne Bağlı Asayiş Ofis Amirliği takımları de eş vakitli olarak Müge Anlı ekibi ile birlikte harekete geçti.

Buluşma noktasına geldi, paketlendi

Hemen ardından Taksim’e ulaşan Müge Anlı ekibi ve emniyet güçleri, buluşma noktasının yakınına konuşlandı. Buluşma noktasında bekleyen işbirlikçi Yasemin Şahbaz, çok geçmeden Arife Aslan’la bir ortaya geldi. Arife Aslan, bir an önce Yasemin’i alıp gitmek istese de hiçbir yere kaçamadı.

Ekipler, kıskıvrak yakaladığı komşu Arife Aslan’ı emniyete götürürken Asu da tutulduğu cümbüş yerinden kurtarıldı.

Kız çocuğu, söz vermek üzere Beyoğlu Çocuk Ofis Amirliği’ne götürüldü. Süreçlerin akabinde da devlet muhafazası altına alındı.

“Günlük 2 bin lira kazanırsın, gel seni de gece kulübünde işe alayım”

Kurtarma operasyonu sonrası canlı yayına katılan işbirlikçi Yasemin Şahbaz, arkadaşı Arife Aslan’ın kendisini de ağına düşürmeye çalıştığını, “Günlük 2 bin lira kazanırsın. Gel seni de gece kulübünde işe alayım. Sana yeni kimlik çıkarayım, çalışırsın” diye kandırmaya çalıştığını anlattı. Kızına kavuşan baba Yüksel Arslan, “Kızımı 11 gündür arıyordum. Bu operasyonu Müge Anlı’dan diğeri yapamazdı” dedi.

“Kızımız tutulduğu cümbüş yerinden teslim alındı”

Müge Anlı ise başarılı operasyonu “Biz Yasemin’le bir plan yaptık. Emniyetin de takviyeleri ile sonuçlandırdık. Yasemin, evvel Arife ile buluştu. Kaçmaya çalışsa da Arife kıskıvrak yakalandı. Kızımız da tutulduğu cümbüş yerinden teslim alındı. Emniyet takımlarına takviyeleri için çok teşekkürler” sözleriyle anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.