Sıcak Gelişme: Bu 2 Altcoin İçin Temsilciler Meclisi Toplandı!

Son zamanlarda çöküşleriyle gündeme gelen altcoin projeleri olan Terra (LUNA) ve stablecoin’i TerraUSD (UST) için dün, ABD’de kapalı oturum yapıldığı ortaya çıktı. Oturumda, özellikle ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’lere yönelik düzenlemelerin konuşulduğu belirtiliyor. İşte detaylar…

Terra (LUNA) için kapalı oturum: Neler yaşandı?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Terra (LUNA) ekosisteminin algoritmik stablecoin’i, 1 dolar sabitinden ayrılarak çöküş yaşadı. Bu durum, Terra’nın yönetim tokenı LUNA’yı da etkiledi ve iki coin de günler içinde yüzde 100’ün üzerinde değer kaybı yaşadı. Birçok yatırımcının fonlarının erimesine neden olan bu durum, politik figürler tarafından konuşuldu. Zaten birçoğu, stablecoin’lere yönelik düzenleme olması gerektiğine dikkat çekiyordu.

ABD medyasına göre Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Terra hakkında kapalı bir oturum düzenledi. Toplantıya Demokrat milletvekilleri katılırken ABD Kongre Araştırma Analisti Eva Su, Digital Fiat Currency Institute Araştırma Yöneticisi ve Circle’ın strateji ve küresel politika yöneticisi Dante Disparte katıldı ve milletvekillerine konuya yönelik bilgiler verdi. Bilindiği üzere Circle, piyasa değeri ile en büyük ikinci stablecoin olan USD Coin’in (USDC) arkasındaki şirket.

SEC Başkanı da altcoin projelerine dikkat çekmişti

Geçtiğimiz gün, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kurumun 2023 bütçesinde kriptonun oynayacağı role biraz ışık tuttu. Gensler ayrıca, düzenleyicilerle ortaklık kurmak istemeyen kripto borsaları hakkında yorum yaparak, bir baskının yakın olduğunu öne sürdü.

Gary Gensler, Terra (LUNA) ekosisteminin son zamanlardaki çöküşüne işaret etti. Yatırımcılar, projenin çökmesi sonucunda binlerce, hatta milyonlarca dolar kaybetti. Ayrıca, projenin perde arkasındaki karanlık işlerin kanıtları ortaya çıkıyor. Şimdi, Güney Koreli düzenleyiciler, Terra hukuk ekibi şirketi terk ettiği için geliştiricilere vergi kaçakçılığı için 78 milyon dolar para cezası veriyor. Ayrıca kurucu Do Kwon, yeni bir ağın başlatılmasına yönelik bir hard fork oylaması sundu. Şimdilik oylar hard fork’un lehine olsa da, Twitter’da birçok yatırımcı aslında buna karşı olduklarını ve Kwon’un oylamada hile yaptığını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.