Sokak röportajında ilk

Sokak röportajında konuşan ve İsviçre’de yaşadığını söyleyen bir adam diğer gurbetçilerin aksine ilk defa Avrupa’yı övdü. Ancak yaşlı adam bu kez de Türkiye’dekileri “vatan haini” ilan etti. Röportajda, “Avrupa’daki insanlar bu kadar zamma rağmen vatanına milletine sahip çıkıyor, buradakiler vatan haini” dedi.

Sokak röportajında konuşan adam İsviçre’den bir kuruş yardım almadığını ve ülkede sosyal yardımın olmadığını iddia etmesinin ardından muhabir “Peki, neden o ülkedesiniz. Türkiye’ye gelin” dedi.

Bu sözlerin ardından İsviçre’de “İslam’ı tebliğ etmek” için bulunduğunu iddia eden adam “İsviçre’de yaşamamın nedeni İslam’ı tebliğ etmek, Kuran’ı tebliğ etmek Sünnetullah’ı tebliğ etmek bu bir. Çoluk çocuğumuz orada okuyor, belirli bir mevkiye gelmiş, hem Müslümanca yaşamak hem insanları İslam’ı tebliğ etmek…” dedi.

Hızını alamayan gurbetçi konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Benim çocuğum buraya geldiği zaman burada ne yapabilir? Buradaki insanların zihniyetindeki insan Avrupa’da yok. Avrupa’daki insan bu kadar zam olmasına rağmen vatanına milletine sahip çıkıyor. Peki, buradaki insanlar ne yapıyor? Sadece vatan haini. Sadece varan hainliği yapıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.