The Simpsons’taki gizli espri 31 yıl sonra açığa çıktı

Simpsonlar’ın 34. sezonu yayımlansa da uzun süredir devam eden çizgi dizinin 1990’lardaki “altın çağı”, halen en sevilerek hatırlanan dönemi. Teknoloji meraklısı bir Simpsonlar (The Simpsons) hayranı, dijital işlemeyi kullanarak 31 yıldır duyulmayan bir espriyi ortaya çıkardı.

“ÇOK YÜKSEK SESLE ÇALMAZ”

Üçüncü sezonun klasikleşmiş bölümü The Otto Show’da yer alan söz konusu espri, daha önce duyulamaz haldeydi. Independent Türkçe’nin haberine göre bölümde Marge, gideceği bir rock konserinin ses düzeyiyle ilgili Bart’ı uyarırken görülüyor ve “Umarım Spinal Taps çok yüksek sesle çalmaz” diyor.

Ardından Homer ona, “Ah Marge, binlerce heavy metal konserine gittim ve hiç zarar görmedim” diye cevap veriyor. Bir sonraki karede Marge’ın, Homer’ın bakış açısından cevap verdiği görülüyor ama Homer’ın kulak çınlaması Marge’ın sesini tamamen bastırıyor.

Bölümün DVD’sinde yer alan yorumlarda dizinin yaratıcıları, Marge’ın aslında “yazması uzun zaman alan” ve “epey komik” birtakım replikler söylediğini ama daha sonra sesin, “kimsenin duyamayacağı şekilde mikslendiğini” belirtmişti.
Seste dijital ayarlama yaparak Marge’ın repliklerini nihayet duyulabilir hale getiren, Twitter kullanıcısı @Ewzzy videonun düzenlenmiş bir versiyonunu paylaştı.

Homer’ın yorumuna cevaben Marge aslında “Pekala ama grubun kadınlara… içkiye, dine, politikaya… gerçekten herhangi bir şeye karşı tutumundan çocukların etkilenmediğinden emin ol” diyor.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir