Tüm dünya merakla Musk ve Zuckerberg’in kafes dövüşünü bekliyor

Nil Göksu Urgancıoğlu

Dünyanın en zengin iş insanları arasında yer alan Elon Musk ve Mark Zuckerberg kafes dövüşüne çıkıyor. Bir tarafta Twitter, Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin sahibi Musk, diğer tarafta ise Facebook, Instagram ve WhatsApp’ı çatısı altında tutan Meta şirketinin sahibi Mark Zuckerberg, kozlarını paylaşacak.

Peki bu meydan okuma nereden çıktı? İkili hangi dövüş tekniğinde deneyimli?

‘’KONUM AT’’

52 yaşındaki Musk’ın, Meta’nın patronunu Twitter’dan kopya çekmekle suçlamasının ardından, geçen ay iki teknoloji milyarderi dövüşmek üzere anlaşmıştı. Twitter’ın sahibinin “Kafes dövüşüne hazırım” diye yazması üzerine Zuckerberg “Konum at” demişti. Daha sonra her iki isim de podcast sunucusu ve jiu jitsu meraklısı Lex Fridman’la antrenman yapmıştı. Musk daha sonra eski şampiyon Georges St-Pierre’le antrenman seansına katılmıştı.

JİU JITSU MADALYASI VAR

39 yaşındaki Zuckerberg, Karma Dövüş Sanatları (MMA) eğitimi alıyor. 39 yaşındaki teknoloji girişimcisi, Brezilya jiu-jitsusuna Kovid-19 pandemisi sırasında başladı. Guerrilla Jiu Jitsu takımıyla eğitimlere katılan Zuckerberg, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde mayısta düzenlenen jiu jitsu turnuvasında madalya kazanmıştı. Zuckerberg, geçtğimiz günlerde de sosyal medyasıından, Brezilya jiu jitsusunda mavi kuşak sahibi olduğunu duyurmuştu.

Musk ise, paylaştığı bir başka gönderide gün boyunca ağırlık kaldırdığını ve dövüşe hazırlandığını belirtmişti. Musk da Jiu Jitsu meraklısı ve bu dövüş sporu üzerine eğitimler aldı.

DÖVÜŞ X’TE YAYINLANACAK

Musk, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Zuckerberg ile yapacağı dövüşün nereden izleneceğini duyurdu. Musk, “Zuck v Musk dövüşü sosyal medya platformu X’te (eski ismiyle Twitter) canlı yayınlanacak. Tüm gelirler gaziler için hayır kurumlarına gidecek” dedi. Musk ile Zuckerberg arasındaki dövüşün İtalya’nın başkenti Roma’da yer alan 2000 yıllık Kolezyum’da yapılması bekleniyor. Dövüşün ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Kafes Dövüşü tarihinin önümüzdeki günlerde duyurulacağı düşünülüyor.

patronladunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx