Zeynep Kamil Hastanesinden “cinsiyet değiştirme ameliyatı” argümanlarına yalanlama

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın’ın katıldığı bir panelde yaptığı Cerrahpaşa’da 4 bin kız erkek olmak, Zeynep Kamil’de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor. açıklaması toplumsal medyada gündem olmuştu.

Prof. Dr. Ahmet Akın’ın gençlerle ilgili gündem yaratan açıklamaları toplumsal medyada büyük ses getirirken, çok sayıda kullanıcının yaptığı yorumların akabinde olay kısa müddette Twitter’da TT oldu.

Hastaneden açıklama geldi

Bu konuşmanın üzerine Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nden mevzuya ait açıklama geldi.

Hastane idaresi, hastanede çok sayıda kişinin cinsiyet değiştirme ameliyatı sırası beklediğiyönündeki savların büsbütün temelsiz olduğunu bildirdi.

Başhekimlikten yapılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“İddialar büsbütün asılsızdır”

Basında bir öğretim üyesine atfedilerek verilen ‘ Zeynep Kamil’de de 2 bin 700 erkek kız olmak için bekliyor’ biçimi tezler büsbütün asılsızdır. Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bir kısım hastanesi olup bu tıp ameliyatlar hastanemizde yapılmamaktadır. Lisana getirilen tezlerin somut gerçekle ve yasal durumla bağdaşır bir tarafı bulunmamaktadır. denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.