Azad Yılmaz serbest bırakıldı: Yanlış anlaşıldım dedi

İHA

Suudi Arabistan’da düzenlenmesi planlanan Fenerbahçe-Galatasaray maçı yaşanan aksaklıklardan dolayı ertelendi.

Bu dakikadan sonra ise özellikle üzerinden milli değerler hedef alınmaya başlandı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla bilinen sosyal medya ismi Azad Yılmaz, gerçek ismi Ahmet Yılmaz önceki akşam Suudi Arabistan’da yaşananlarla ilgili içki masasında keman ve darbuka eşliğinde küfürlü şarkı söyleyip paylaştığı video sebebiyle gözaltına alındı.

“Milli, manevi değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir”

Fenomenin gözaltına alınma videosunu paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Süper Kupa finalinin ertelenmesi sonrası sosyal medya platformu üzerinden yayınlanan küfürlü video nedeniyle A.Y. adlı şahıs ’halkı kim düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçundan Samsun’da gözaltına alınmıştır. Halkımız arasında nifak tohumları eken, başka halklara hakaret eden, milli, manevi ve dini değerlerimizi aşağılayanlar bir bir adalete teslim edilecektir.

Adliyeye sevk edildi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan Ahmet Yılmaz, bugün Samsun Adliyesine sevk edildi.

Savcıya ifade veren Yılmaz, “Alkolün etkisiyle yaptım. Sosyal medyada yayılınca bir saat sonra kaldırdım. Pişmanım” dedi.

Pişmanım dedi

Savcı tarafından adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ahmet Yılmaz mahkemede, “Paylaşımı espri diye yaptım. Bir saat sonra da kaldırdım. Pişmanım” diye konuştu.

Serbest bırakıldı

Mahkeme Ahmet Yılmaz’ın yurt dışına çıkış yasağı getirilerek her hafta salı günü polis merkezine giderek imza atmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“Yanlış anlaşıldık, özür dileriz”

Adliye çıkışı açıklama yapan Ahmet Yılmaz şunları söyledi:

Biz Ankara’da anonim olan bir şarkıyı çalgıcılar çaldığında alkolün de etkisiyle eşlik ettik. Eşlik ettiğim şarkıda herhangi bir siyasi, herhangi bir ırki kasıt ve art niyet yoktur. Yanlış anlaşıldık. Buradan yanlış anlayan herkes kusura bakmasın, özür dileriz. İfademizi verdik.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir