Borsa İstanbul’da bugün 7 hisse güne tedbirle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada BIST’te işlem gören 7 hisseye tedbir getirildiği belirtildi. 

Yapılan açıklamaya göre Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları A.Ş. (KUVVA payları, bugün seans başından itibaren 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamakta. 

KUVVA payında mevcutta uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Bunun yanında ALCAR, DAPGM, EDATA, RAYSG, REEDR ve YEOTK payları 28/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Diğer yandan Fuzul GYO (FZLGY) payı için uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı, bugün seans sonunda kalkmış olacak. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx