Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Oyuncular artık, zorbalık ve diğer taciz türlerini bildirirken moderatörlere kanıt olarak sunmak üzere sesli sohbetleri 5 dakikalık bölümler halinde sürekli olarak kaydedecek olan sesli raporlama özelliğine erişebilecek. 18 yaşın altındaki herkes için bu özellik otomatik olarak açılacak.

18 yaşın üzerindeki Fortnite oyuncuları, sesli raporlamanın nasıl uygulandığı konusunda biraz daha fazla söz sahibi olacak. Oyunun ana ayarlarında, bulundukları her kanal için geçerli olacak şekilde bunu “Her Zaman Açık” olarak ayarlama veya arkadaşlarıyla Parti Kanallarında bunu devre dışı bırakacak “Mümkün Olduğunda Kapalı” seçeneğine sahip olacaklar.

Epic, muhtemelen gizlilik kaygılarını gidermek amacıyla ses kliplerinin uzun süre saklanmayacağını ve kanıt olarak sunulmadığı sürece yalnızca kullanıcının cihazında yerel olarak saklanacağını söylüyor. Ve bu durumlarda hızlı hareket etmeniz gerekecek. Her yeni kayıt geldiğinde bir önceki silinecek. Epic, “Bu, yalnızca son beş dakikalık sesin raporlanabileceği anlamına geliyor” dedi.

Epic Games oyun için tacizleri bitirmek için düğmeye bastı

Şirket, normal şartlar altında ses kliplerinin 14 gün sonra veya gerekli işlem yapıldıktan sonra otomatik olarak silineceğini ekliyor. Sanık oyuncunun bu süre içerisinde karara itiraz etmesi halinde süre 14 gün daha uzatılabilecek. Ancak Epic, yasal olarak gerekli olması halinde ses klibini gerektiği kadar tutacağını söylüyor.

Bu hamle, Activision, Microsoft, Sony ve diğerleri gibi şirketlerin yakın geçmişte zararlı çevrimiçi davranışları engellemeye çalışırken gerçekleştirdiği benzer eylemlerin ardından geldi. Bu yılın başlarında Xbox, sesli sohbetlerde kötüye kullanım raporlarının yanı sıra 60 saniyelik ses kliplerinin gönderilmesine yönelik bir sistemi tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx