Xbox Game Pass ücretsiz mi oluyor?

Microsoft‘un dev oyun platformu Xbox Game Pass için müjde niteliğinde bir haber geldi. Birçok oyunu aylık abonelik sistemi ile kullanıcılara aktaran Game Pass, yakında ücretsiz oluyor. Peki nasıl? Gelin detaylara göz atalım.

Microsoft, Xbox Game Pass’i reklamlarla ücretsiz olarak sunabilir!

Yıllardır birçok oyunu bünyesine katarak aylık abonelik sistemi ile kullanıcılara sunan Xbox Game Pass, hem konsol hem de bilgisayar oyunları sunması nedeniyle oyuncuların beğenisini topladı. Özelikle 150 TL gibi bir ücretle yüzlerce oyuna aynı anda sahip olmak büyük avantaj. Ama görünüşe göre bu ücreti ödemeye gerek kalmayacak. Çünkü Game Pass yakında ücretsiz olarak karşımıza çıkabilir.

Xbox Mali İşler Direktörü Tim Stuart bugün yaptığı açıklama ile Xbox Game Pass için müjdeli haberi verdi. Reklamlı abonelik sistemini Game Pass bünyesine getirmeyi amaçlayan Microsoft, 30 saniyelik reklamlar ile iki saat oyun keyfine erişmemize olanak sağlayacak. Tabi yeterli destekler sağlanırsa.

Öncelikli olarak konsolun yaygın olmadığı bölgelerde sunulacak olan ücretsiz Game Pass hizmeti, kullanıcıların 30 saniye reklam izlemeleri karşılığında sunulacak. Reklam gelirleri sayesinde oyunları bu bölgelere iki saat süreyle ücretsiz olarak sunmayı planlayan Microsoft, şimdilik resmi açıklama yapmadı desek yeridir. Ancak Xbox Mali İşler Direktörü Tim Stuart’ın açıklamaları ücretsiz XboxGame Pass’in hala üzerinde çalışılan bir proje olduğunu gösteriyor.

Xbox Game Pass‘in ücretsiz olarak sunulması birçok oyuncuyu sevindirecektir. Ancak önceliğin Afrika gibi pazarlara verilecek olması bizlerin bir süre daha bekleyeceği anlamına geliyor. Bakalım Microsoft konu ile ilgili resmi açıklamayı ne zaman yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx